Darmflora, darmklachten en kruiden door Nienke Gottenbos

Bijna een kwart van de Nederlanders ervaart regelmatig darmklachten. In een tijdperk van haast, stress en sterk bewerkt voedsel is dat eigenlijk niet zo vreemd. Toch valt er veel winst te behalen met de juiste kennis. Daarom organiseert De Sprenk een inspirerende en informatieve lezing over darmgezondheid, onder leiding van Nienke Gottenbos, beter bekend als De Poepdokter.

Tijdens deze leerzame dag krijg je inzicht in de oorzaken van spijsverteringsproblemen zoals een opgeblazen gevoel, verstopping, buikpijn of dunne ontlasting. Je leert hoe klachten kunnen ontstaan vanuit een verstoorde basisvertering, en wat de rol is van het microbioom – de miljarden bacteriën in je darmstelsel.

De volgende onderwerpen komen aan bod:

  • Hoe spijsverteringsklachten ontstaan en wat er écht in je buik gebeurt
  • De samenstelling en functie van het darmmicrobioom
  • Achterliggende oorzaken van veelvoorkomende klachten
  • Uitleg over SIBO, histamine-intolerantie en ‘leaky gut’
  • Praktische tips met kruiden, supplementen en probiotica

De lezing is bedoeld voor iedereen die dieper wil duiken in de werking van het menselijk lichaam, van gezondheidsprofessionals tot nieuwsgierige leken. Dankzij Nienke’s toegankelijke stijl, humor en duidelijke uitleg ga je naar huis met waardevolle inzichten én een glimlach.

📍 Locatie: De Sprenk
📅 Datum en Tijden: Vrijdag 13 juni 2025 – 09.30 -16.30 uur
💶 Kosten: € 110,- (inclusief koffie/thee en een hand-out)
🎓 Spreker: Nienke Gottenbos, auteur van De Poepdokter – Gezond van mond tot kont

Wacht niet te lang met inschrijven, want de plaatsen zijn beperkt!

Scroll naar boven