Gildedag op 12/9 bij Het Kruidenrijk!

Op zaterdag 12 september 2026 van 10.00 tot 16.00 uur zal de volgende Gildedag plaatsvinden bij Het Kruidenrijk in Haaren

Ook dit keer hebben we weer een mooie dag in het vooruitzicht met voldoende gelegenheid om elkaar te ontmoeten!

Cindy en Sander ontvangen ons deze dag met een korte introductie over Het Kruidenrijk.

Hierna zal Westers en Oosters natuurgeneeskundige en vakgenoot Bas ten Velde een interessante lezing geven over Mineralen en sporenelementen.

Mineralen en sporenelementen hebben tal van functies in het lichaam. Zo is zink bij 200 processen in ons lichaam betrokken. 
Deze elektrolyten kunnen elkaar versterken, dus synergetisch werken, of antagonistisch werken. In deze cursus gaan we de kracht van mineralen en sporenelementen ontdekken. Wat ze voor je doen, hoe ze elkaar beïnvloeden en hoe we ze voldoende via voeding en kruiden kunnen binnenkrijgen. Je krijgt bij deze lezing een handig overzicht mee hoe de interacties zijn tussen de elektrolyten. En we gaan enkele testjes doen om tekorten aan elektrolyten te meten.

Tijdens de potluck-lunch is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten en bij te praten.

In de middag zullen we een rondleiding krijgen door de Kruidentuin, Gaarde en het Voedselbos van Het Kruidenrijk.

Deze Gildedag is voor alle leden van het Herboristengilde (herboristen, studenten, vakgenoten en kruidenliefhebbers)

Programma
9.30 -10.00 uur 
Inloop en ontvangst met koffie/thee en iets lekkers
 
10.00 – 10.30 uur
Welkom en introductie door Cindy en Sander over het Het Kruidenrijk
 
10.30–13.00 uur
Lezing Mineralen en sporenelementen door Bas ten Velde
 
13.00–14.00 uur
Potluck lunch (lunch zelf meebrengen) en gelegenheid om elkaar te ontmoeten
 
14.00 – 16.00 uur
Rondleiding over het Kruidenrijk
 
15.30-16.00 uur
Gezamenlijk afsluiten onder het genot van een kop koffie, (kruiden)thee en iets lekkers.
 
Toegangskaart (alleen voor leden)
In de webshop  kun je een toegangskaartje voor deze dag aanschaffen. De kosten bedragen: €19,50 p.p.
 
Voor snelle beslissers hebben we een earl-bird actie: tot 7 juli a.s. betaal je slechts €16,00 p.p.! Dus meld je snel aan via de webshop !!
 
Adres
Het Kruidenrijk, Kapelweg 9, 5076 TK Haaren
 
Heb je vragen?
 
Over Bas ten Velde
Bas combineert Westerse en Oosterse natuurgeneeskunde via bloedonderzoek, capillairoscopie, vitamine- en mineraalhuishouding, ademhaling, Westerse kruiden, Chinese kruiden, Chinese, Japanse en Koreaanse acupunctuur.

Over de locatie: Het Kruidenrijk in Haaren

Het Kruidenrijk is in 1993 opgericht door Yvonne en Rene en per 1 januari 2026 hebben Sander en Cindy dit overgenomen. 

Hun uitgangspunten zijn de kennis en kunde van kruidengeneeskunde. Hierbij hebben ze in de opleiding het accent op signatuurleer gelegd en dit gecombineerd met wetenschappelijke inzichten.

Cindy en Sander geloven dat als mensen zich met planten verbinden mensen zich ook met zichzelf verbinden. Via de planten en zichzelf verbindt je je vervolgens ook weer met anderen. Zo worden de zaadjes voor de toekomst geplant. 

Op dit moment heeft Het Kruidenrijk vier leslocaties waar de vakopleiding kruidengeneeskunde gegeven worden: Haaren, Amsterdam, Wognum (bij Hoorn) en Ritthem (bij Vlissingen). 

Bij de locatie in Haaren hebben ze een prachtige geneeskrachtige kruidentuin (+/- 1 Ha) met voedselbos aangelegd. Hier produceren ze ook de kruidenpreparaten die worden verkocht in de tuinwinkel en webshop. 

Meer info zie: www.kruidenrijk.nl.

Scroll naar boven